Skaitytojų taryba

Disq.us

Disq.us — interneto paslauga atsiliepimų aptarnavimui. Integruota visai leidinio talkininkų tarybai. Centralizuota visame internete, visiems skaitytojams ir rašytojams. Disq.us — naujas bendravimo ir raiškos internete amžius. Revoliucinė naujovė, varžovų dar nedaug. Greta sukauptos atsiliepimų patirties, ligšiol tam išrastų įtaisų, čia įdiegti net keli sumanymai, iš esmės keičiantys skaitytojo ir leidėjo sąlygas:

  1. Disq.us kaupia skaitytojui visas jo pastabas vienoje vietoje, asmeninėje byloje. Ne tik šio tinklapio, bet ir kitų, netgi iš kitų leidinių, esančių bet kur internete. Disq.us pritaikytas Dokuwiki, Drupal, b2evo, Graffiti, iWeb, Joomla, Mediawiki, Movable Type, Sandvox, Wordpress leidybos staklėms, Lijit paieškai, Feedburner anonsams, Storytlr, Sweetcron sąvadams, veikia jau daugiau kaip pustrečio milijono WWW buveinių (iš lietuviškų: Lietuvai.lt, Online.lt, Alfa.lt, Bznstart.lt, Frogsign.lt, Yrasalis.lt, Mightmedia.lt, Ore.lt, Prodeoetpatria.lt, Racas.lt, Slaptai.lt, Tiesa.com, Tiesos.lt, Verslozinios.lt, Voruta.lt, Zemesvardu.lt ir kitur).
  2. Skaitytojas lieka savo pranešimų savininkas, teisėmis prilygtsa leidėjui: gali bet kada patikslinti, ištaisyti, keisti, perskelbti kitur, išvis atsiimti savo pastabą. Bet niekad neprarasite svarbių savo atsiliepimų, net uždarius leidėjo svetainę, nutraukus leidybą. Aiškiai prisistačius ir švariai tvarkantis, Disq.us atstoja asmeninį tinklaraštį — nelieka skirtumo tarp gero blog pranešimo ir gero atsiliepimo, čia dar patogiau reikšti pastabas ir savo mintis internete. Be to, galima dalyvauti teminėse svarstymo laidose, galima įsteigti ir savo laidą, antai Kalbotyra.

Disq.us patogumas ir galimybės pranoksta įprastus atsiliepimų įrankius.

  • Tinka jau turimas prisistatymo būdas: Facebook, Google, Yahoo, Microsoft, Twitter paskyra, bendru OpenID, Gravatar atvaizdu.
  • Lankytojas čia vienoje vietoje gali skaityti, tvarkyti, sekti atsiliepimus į savo pastabas ir kituose tinklapiuose, kituose serveriuose, susieti diskusijas su savo pamėgtomis tarnybomis: Blogger, Delicious, Flickr, Friendfeed, Yola, Linkedin, Livejournal, Mashable, Plaxo, Squarespace, Typepad, Tumblr, uberVU, kt.
  • Lankytojas gali užsisakyti paštu arba RSS pranešimus apie atsiliepimus į jo pastabas ir tolimesnį svarstymą. Paskelbti atsiliepimą, o leidėjas ir pašalinti netinkamą gali tiesiog atsakydamas į gautą laišką paštu, netgi telefonu.
  • Atsiliepti galima vaizdu (su paveikslais, filmukais, videokonferencija), atsiliepimai suneriami į gijas, skaitytojai gali vertinti tiek patį pranešimą, tiek ir atsiliepimus, perspėti apie netinkamą brukalą. Žmogus čia never­čiamas žemintis — teisintis, spręsdamas captcha minkles, o nuo spam robotų įtaisyta nematoma automatinė užkarda. Palikta ir leidėjo teisė sudaryti nepriimtinų žodžių, IP ir pašto adresų sąrašus, tikrinti anonimi­nius arba visus atsiliepimus prieš juos skelbiant savo tinklapyje viešai.

„Sava Lietuva“ — ne bulvarinis leidinys:

  • prašome prisistatyti, nerašinėti anonimiškai;
  • atsiliepti dalykiškai — pranešti apie klaidą, esminį trūkumą, nepaminėtą svarbią aplinkybę (faktą arba argumentą);
  • nedarkyti kalbos, rašybos, neshwep_loti;
  • tačiau ir nesivaržyti, nes čia galėsite bet kada ištaisyti, patikslinti, atsiimti savo pastabą.

Nors prisistatyti (įsiloginti) Disq.us visai patogu ir atrodo savaime aišku, bet neretas mokslų daktaras neįveikia tokio vaikiško uždavinėlio, todėl išguldžiau dar ir vadovėlį vaizdais.

Vladas Palubinskas