Init TV apie senovės baltų kultūrą, jos svarbą Lietuvos ir visos Europos ateičiai.
, 2010-05-01.

Pokalbiai pilyje

Paskutinė „Pokalbių pilyje“ laida, „Init TV“ parodyta 2010 m. balandžio 30 dieną 20:30-21:00. Su laidos vedėju Gintaru Songaila apie protėvių gamtajausmės kultūros reikšmę dabarčiai kalba Lietuvos mokslų akademijos narys emeritas socialinių mokslų daktaras profesorius Romualdas Grigas:

Nutylėta archeologija ar etnogenezės mokslo problemos? Archeologas, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, Vilniaus edukologijos universiteto Istorijos fakulteto dekanas profesorius Eugenijus Jovaiša, Lietuvos naujienų agentūros „Elta“ vadybininkas Jonas Rimkus ir Seimo narys Gintaras Songaila:

Apie pirmąkart surengtą europinę senovės baltų meno parodą, apie protėvių turtingumą, jų puošalų meniškumą ir prasmingumą, grožio supratimą, logiką, darnos ir saiko jausmą laidos vedėjas Gintaras Songaila kalba su Vilniaus dailės akademijos profesorium Adomu Butrimu ir menotyros daktare Vaida Ščigliene. Pirmoji pokalbio dalis:

Antroji pokalbio „Baltų civilizacijos menas“ dalis:

Kodėl nežinom ir nevertinam praeities? Vladas Terleckas, Romas Batūra, Jonas Trinkūnas ir Gintaras Songaila — pirmasis „Pokalbis pilyje“:

Kur baltų vienybė? Antrasis Gintaro Songailos „Pokalbis pilyje“ su istoriku Romu Batūra ir mitologu Jonu Trinkūnu:

Lietuvos valstybingumas. Ar lietuviai pralošė, pasipriešinę kryžiuočiams? Archeologas akad. prof. Eugenijus Jovaiša, istorikas Tomas Baranauskas ir Seimo narys Gintaras Songaila per „Init televiziją“ 2009-11-27 — trečioji laida „Pokalbiai pilyje“:

Krikščioniškos Europos puolimas. Akad. Eugenijus Jovaiša, Tomas Baranauskas ir Gintaras Songaila, ketvirtasis Init TV „Pokalbis pilyje“ 2009-12-04:

Be Durbės nebūtų Žalgirio. Istorikai Inga ir Tomas Baranauskai apie 750 ir 500 metinių svarbą septintajame „Pokalbyje pilyje“:

Lietuvių tarmių ir bendrinės kalbos niokojimo politiką dešimtajame „Pokalbyje pilyje“ su laidos vedėju Gintaru Songaila aptaria Vilnijos draugijos pirmininkas filologijos mokslų daktaras prof. Kazimieras Garšva ir Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkas Juozas Dingelis (pirmoji pokalbio dalis):

„Kalbos naikinimas — lietuvių tautos niekinimas“ (antroji pokalbio dalis):

„Init TV“ laidas parengė Saulius Novikas ir Ričardas Martišius, „Pokalbių pilyje“ vedėjas Gintaras Songaila.

Santrauka:

„Init TV“ 2009 m. rudens ir 2010 m. pavasario savaitinių laidų „Pokalbiai pilyje“ vedėjas Seimo narys (Tautininkų frakcijos pirmininkas) Gintaras Songaila kalbina archeologus, baltų praeities istorikus, protėvių kultūros tyrinėtojus, paveldo puoselėtojus. Demokratijos siautėjimo ir pasaulinės krizės metu bent mintimis verta sugrįžti prie savo šaknų, suvokti protėvių stiprybės pamatus, gamtajausmės kultūros esmę, pažinti didžiulę, savitą, turtingą ir garbingą senovės baltų civilizaciją.

Teiginys:
Lietuvių protėvių savivaldi santvarka ir gamtajausmė pasaulėžiūra galėtų būti išsigelbėjimas iš pasaulinės demokratijos krizės.
Sritis:
: .
Raktažodžiai:
, , , , , , , .
Asmenvardžiai:
Adomas Butrimas, Inga ir Tomas Baranauskas, Juozas Dingelis, Kazimieras Garšva, Romualdas Grigas, Eugenijus Jovaiša, Edvardas Kriščiūnas, Dainius Razauskas, Virginijus Savukynas, Gintaras Songaila, Vaida Ščiglienė, Jonas Trinkūnas, Jonas Vaiškūnas.
Šaltinis:
http://on.lt/pokalbiai-pilyje.
Nuosavybė:
leidžiama neatsiklausus nusirašyti ištrauką su nuoroda į pirminį šaltinį ir autorių.
Įrašą įdėjo:
, 2010-05-01.