Jūratė de Rosales Kaip komunistuojanti Venesuelos valdžia užpuolė ir atsiprašė mūsų žurnalo „Zeta“:
Tvirčiausio šalies žurnalo skubiai stojo ginti visos Amerikos ir Ispanijos internautai —
, 2009-11-24.

Valdžiai nepavyko uždaryti nepriklausomo žurnalo „Zeta“

Vakar valdžios pareigūnai atvyko uždaryti mūsų žurnalo „Zeta“. Neva už nesumokėtą vieną mokestį, nors matė dokumentus, kad viskas visada buvo sąžiningai mokama. Uždarė administracijos dalį, užklijavo popierius ant durų ir uždėjo antspaudus, kad niekas tų durų neatidarytų. Tuo pat metu sustabdė žurnalo spausdinimą rotatyvoje ir kurstė darbininkų maištą.

Teko tuojau kelti triukšmą per „Twitter“, vietinę vienintelę išlikusią pusiau laisvą televiziją, tarptautinėse kabelinėse televizijose, radijo bangose, tarptautinėje Amerikos laikraščių sąjungoje ir taip toliau. Turėjau kalbėti per TV, o jau per kiek radijo ir kur kalbėjau, nustojau nuovokos ir skaičiaus. Atminkite, kad žurnalo savininkas ir leidėjas jau egzilyje užsienyje ir negali grįžti, nes jam gresia suėmimas.

Reikalas išsiplėtojo tiek, kad mano draugė Jadvyga Klovaitė šiandien man skambino ir sakė, jog laikraščių parduotuvėje ją įspėjo: pirkit „Zetą“ — ji turbūt paskutinė išėjusi, nes ją valdžia uždarė!

Triukšmas, ypač tarptautinis, padėjo — po kelių valandų ta pati įstaiga atsiuntė „įvykį apgailestaujančius“ žmones, visus draudimus nuėmė ir visą kaltę suvertė pareigūnams, kurie mus uždarė „persistengę“, nes jiems neva nebuvo duota tokių nurodymų (o juk aiškiai buvo duota!).

Išvada išplaukia tokia, kad didelis tarptautinis triukšmas padeda, bet reikėjo jį sukelti. Kai šiandien reikėjo keltis ketvirtą valandą ryto dėl „Init“ televizijos laidos „Nuomonės: Istorija, kurios nežinome“ Lietuvoje, dargi po nakties nervų, kad nepraeina pokalbio su Guillermo Morón DVD įrašas internetu (laida kad kiek būtų neįvykusi, sukilo visi sūnūs iš Venesuelos, Ispanijos ir iš JAV), buvau tiek išvargusi, kad vis dar nesusigaudau, kaip ta „Init TV“ laida pavyko. Aišku, nei Leopoldas, nei Sigitas nieko to nežinojo — jiems tai buvo įprasta eilinė laida.

Jūratė de Rosales

Teiginys:
Tvirčiausio šalies žurnalo skubiai stojo ginti visos Amerikos ir Ispanijos internautai.
Sritis:
: .
Raktažodžiai:
, , .
Asmenvardžiai:
Hugo Chávez, Guillermo Morón, Jadvyga Klovaitė, Jūratė Rosales.
Vietovardžiai:
Amerika, Ispanija, Karakas, Venesuela.
Kiti tikriniai daiktavardžiai:
Zeta.
Pirminis šaltinis:
http://on.lt/zeta-nepriklausoma
Nuosavybė:
leidžiama neatsiklausus nusirašyti ištrauką su nuoroda į pirminį šaltinį ir autorių.
Autorius:
, 2009-11-24.