Init TV apie išbrauktą protėvių praeitį prieš Lietuvos krikštą.
, 2009-10-01.

Ar mūsų valstybei tik tūkstantis metų?

Penktoje Init TV laidoje (2009-11-26) „Nuomonės. Istorija, kurios nežinome“ buvęs ilgametis Venesuelos Istorijos mokslų akademijos pirmininkas prof. Guillermo Morón savo bibliotekoje kalbasi su Jūrate de Rosales apie jos istorinių ir kalbotyros įžvalgų reikšmę Lotynų Amerikos, Ispanijos ir visos Europos kultūros istorijai. O TV studijoje laidos „Nuomonės“ vedėjas žurnalistas Sigitas Valadka kalbina Česlovo Gedgaudo fondo pirmininką Leopoldą Krušinską ir akademiką prof. Romualdą Grigą — šiemet išleistos knygos „Senieji lietuviai: tapatybės bruožai ir jų likimas“ autorių — apie protėvių atminties atgaivinimo, kultūrinio palikimo išsaugojimo ir pritaikymo svarbą dabartinės visuomenės santvarkai, tautos telkimo, talkos, doros, gamtosaugos, darbštumo ir pažangos sampratai.

Ketvirtoje laidoje (2009-11-12) Pensilvanijos, Stenfordo, Harvardo ir Šiaurės Vakarų universitetų profesorius, JAV prezidentūros patarėjas Lotynų Amerikos kultūros klausimais Dario Fernández-Morera kalba apie Jūratės de Rosales tyrinėjimų svarbą, jam lyginant mozarabų kultūros poveikį su gudų baltiškosios kultūros poveikiu Ispanijoje. „Raskilos“ ir „Žygeivių“ sąjūdžio kūrėjas istorikas Rimantas Matulis aptaria mūsų tautos pavadinimus senovės metraščiuose. Česlovo Gedgaudo fondo leidėjas Leopoldas Krušinskas vertina protėvių istorijos prieš LDK padėtį Lietuvos universitetuose. Laidą veda žurnalistas Sigitas Valadka:

Trečioje laidoje (2009-10-29) — apie protėvių praeities vertinimą Lietuvos universitetuose ir žiniasklaidoje, apie švietimo technologijų galimybes ir žurnalistų poveikį visuomenės nuomonei. Apskritai, kam mums ta praeitis, kodėl ją tyrinėjame, kas iš to? Svarsto tiriamosios žurnalistikos nusipelniusi veikėja Jūratė de Rosales, spaudos žurnalistė Virginija Skučaitė, radijo ir televizijos laidų kūrėjas Sigitas Valadka, Česlovo Gedgaudo fondo leidėjas Leopoldas Krušinskas ir žinyno „Lietuva internete“ leidėjas Vladas Palubinskas:

Antroje laidoje (2009-10-15) „Nuomonės. Istorija, kurios nežinome“ vedėjas Sigitas Valadka studijoje kalbina dr. Algirdą Girininką iš Klaipėdos, Aivarą Lileiką iš Londono bei Leopoldą Krušinską iš Kauno, o tiesioginiu vaizdo ryšiu — ir Jūratę de Rosales iš Karakaso:

Žemiau — pirmoji laida 2009 spalio 1 dieną, kurioje vietoj archeologo studijoje dalyvavo etnologas Algirdas Patackas iš Kauno:

Atgarsiai apie Jūratės de Rosales tyrimus ir svarstymai, kaip oficialiai su jais elgtis — per LRT, „Lietuvos televizijos“ 2009-11-01 laidoje „Tūkstantmečio pokalbiai“, Vilniaus universiteto profesorius istorikas Alfredas Bumblauskas kalbina Lietuvos katalikų mokslo akademijos pirmininką dr. Paulių Subačių ir kultūrologą Algirdą Patacką:

Santrauka:

Init TV laidos „Nuomonės. Istorija, kurios nežinome“ vedėjas Sigitas Valadka kalbina Jūratę de Rosales ir Guillermo Morón iš Karakaso, Dario Fernández-Morera iš Čikagos, Aivarą Lileiką iš Londono, Algirdą Girininką iš Klaipėdos, Romualdą Grigą, Rimantą Matulį ir Vladą Palubinską iš Vilniaus, Algirdą Patacką, Virginiją Skučaitę ir Leopoldą Krušinską iš Kauno apie protėvių senovę prieš Lietuvos didžiąją kunigaikštystę. Čia ne kopija, o tik vaizdas į laidos įrašus, saugomus Init TV sandėly.

Teiginys:
Mūsų valstybė seniausia Europoje.
Sritis:
: .
Raktažodžiai:
, , , , , , , .
Asmenvardžiai:
Alfonsas X Išminčius, Dario Fernández-Morera, Guillermo Morón, Algirdas Girininkas, Romualdas Grigas, Aivaras Lileika, Leopoldas Krušinskas, Algirdas Patackas, Vladas Palubinskas, Jūratė Rosales, Virginija Skučaitė, Sigitas Valadka.
Vietovardžiai:
Gudija, Galinda, Prūsija, Sarmatija.
Šaltinis:
http://on.lt/seniausia-europos-valstybe.
Nuosavybė:
leidžiama neatsiklausus nusirašyti ištrauką su nuoroda į pirminį šaltinį ir autorių.
Įrašą įdėjo:
, 2009-10-01.