Vladas Palubinskas Gera žinia iš pasaulio galiūnų varžybų Amerikoje:
Auksą ir sidabrą iškovojo Lietuvos stipruoliai —
, 2012-10-02.

Stipriausi vyrai pasaulyje — lietuviai

Tenka pripažinti, kad stipriausi vyrai pasaulyje — lietuviai. Tokia išvada padaryta šiandien pasibaigusiose pasaulio galiūnų pirmenybėse Amerikoje, Losandžele (Los Angeles, USA). World’s Strongest Man auksas įteiktas Žydrūnui Savickui, sidabras — Vytautui Lalui.

Žydrunas Savickas ir Vytautas Lalas

37 metų 191 cm ūgio Žydrūnas Savickas iš Biržų jau visų svarbiausių pasaulio stipruolių varžybų nugalėtojas, yra perkopęs beveik visus jėgos pasaulio rekordus. Stipriausio Žemėje žmogaus vardą įrodęs ne tik šiai WSM organizacijai (2009, 2010 ir 2012 metais), bet ir IFSA federacijai (2005, 2006), WSC, „Fortissimus“, jis triskart pasaulio rąstų kilnotojų čempionas, Čempionų lygos čempionas, o bene svarbiausia — net šešis kartus Arnoldo taurės laimėtojas, kuri vertinama aukščiau už pasaulio čempionatų medalius.

Žydrūnas Savickas - stipriausias pasaulio vyras

Atrodytų, Žydrūnui nebeprilygsta niekas, tačiau visų šių WSM finalinių galynių metu tvirtai pirmavo kitas lietuvis — trisdešimtmetis 1,78 m Vytautas Lalas iš Mažeikių (dabar dirbantis Airijos sostinėje Dubline). Tik po nesėkmingos paskutinės rungties Vytautas keliais taškais nusileido Žydrūnui ir liko antrasis, sidabrinis pasaulio galiūnas.

Vytautas Lalas

Mums buvo smagu kartu. Kadangi varžybos vyko JAV, amerikiečiai tikėjosi užimti aukščiausias vietas, tačiau varžovai buvo sugniuždyti lietuvių dominavimo. Džiaugiuosi už Vytautą. Jis galingai pradėjo finalą ir iki paskutinės rungties išlaikė lyderio poziciją. Vytautas vertas nugalėtojų pakylos!

džiaugėsi Žydrūnas.

Bet tai dar ne viskas. Iš tolimos Kalifornijos abu vyrai grįžo Vilniun, kur jau tą patį savaitgalį, 2012 m. spalio 6 ir 7 dienomis vyko rąstų kilnojimo pasaulio pirmenybės ir iškart jėgos čempionų lygos pasaulio pirmenybių priešpaskutinis etapas (pusfinalis — šios pirmenybės ypač sunkios, vyksta ištisus metus). Nespėję atsigauti, net kaip reikiant išsimiegoti, Lietuvos didžiavyriai ir tėvynėje sugebėjo iškovoti vietas ant nugalėtojų pakylos.

2012-10-07 WSM rąsto kilnojimo pasaulio čempionas Žydrūnas Savickas, tračias - Vytautas Lalas, skambant Tautinei giesmei [Galiunai.lt nuotrauka]

Žydrūnas Savickas apgynė rąstų kilnojimo pasaulio čempiono vardą, Vytautas Lalas užėmė trečiąją vietą, ketvirtąją — Vidas Blekaitis iš Birštono. O čempionų lygos varžybose ant nugalėtojų pakylos stojo vien lietuviai: Žydrūnas užsitikrino 2012 metų pasaulio čempionų čempiono vardą ryškia persvara, jau nepriklausomai nuo finalinių rungtynių sėkmės. Sidabro medaliu pasipuošė Vidas, o bronzos — Vytautas. Dar ir penktąją vietą iškovojo lietuvis Saulius Brusokas iš Marijampolės s. Sasnavos. Be to, Vytautas Lalas pagerino akmenų krovimo pasaulio rekordą.

2012-10-07 SCL jėgos čempionų lygos pasaulio čempionas Žydrūnas Savickas, antrasis - Vidas Blekaitis, trečiasis - Vytautas Lalas [Alfredo Pliadžio nuotrauka]

Manęs nenustebino visas lietuvių prizininkų trejetas. Žinau, kad lietuviai yra stipriausi ir tokie bus visada. Negaila vieno rekordo atiduoti savo tautiečiui, nes jų turiu labai daug. Jei pagerintų iš kitos šalies žmogus, tada būtų gaila.

po rungtynių šypsojosi Žydrūnas.

Beje, tai buvo Arnoldo Švarcnegerio pavyzdžiu Žydrūno sutelkta pirmoji tarptautinė jėgos sporto šventė „Savickas Classic“. Pasikliaudamas savo nuopelnais ir autoritetu, jis įkalbino WSM ir SCL organizacijas savo varžybas surengti vienu metu, kur kartu sukvietė ir Europos mėgėjų galiūnų čempionatą, taip pat kultūrizmo, kūno dizaino, akrobatikos, prisitraukimų, giros kilnojimo, rankų lenkimo ir kitus atletus į savas varžybas tiems patiems žiūrovams, visiems jėgos sporto gerbėjams Vilniuje.

2012-10-07 Savickas Classic taurės laimėtojas Žydrūnas Savickas [Alfredo Pliadžio nuotrauka]

Šis laimėjimas tik dar kartą patvirtina, kad lietuviai yra stipriausi pasaulyje. Galiūnų čempionų lygos pusfinalis Vilniuje priklausė mums. Metai buvo labai geri.

sako visų laikų stipriausiu pasaulio žmogumi pripažintas Žydrūnas Savickas.

2012 m. lietuviai - stipriausi vyrai pasaulyje [Alfredo Pliadžio nuotrauka]

Didžiuojamės tautos galiūnais ir sveikiname su įspūdingomis pergalėmis, Lietuva. Lie-tu-va!

Vladas Palubinskas

Lietuvos stipruolių pergalė
Santrauka:

2012 m. spalio 2 dieną Amerikoje pasibaigusiose pasaulio galiūnų varžybose aukščiausias vietas užėmė Lietuvos stipruoliai: auksą iškovojo Žydrūnas Savickas, o sidabrą — Vytautas Lalas. Žydrūnui stipriausio pasaulio vyro World’s Strongest Man vardas pripažintas jau trečius metus, prieš tai keliskart yra pripažinusi ir IFSA federacija, Pasaulio čempionų lyga, WSC, „Fortissimus“, kitos organizacijos, o garbingiausia Arnoldo taurė įteikta net šešis kartus. Po savaitės Vilniuje visą SCL garbės pakylą užėmė vien lietuviai: Žydrūnas tapo rąsto kėlimo pasaulio čempionu ir pasaulio čempionų čempionu, Vidas Blekaitis atitinkamai ketvirtas ir antras, Vytautas Lalas abipus trečias ir dar pagerino akmenų krovimo pasaulio rekordą.

Teiginys:
Auksą ir sidabrą iškovojo Lietuvos stipruoliai.
Sritis:
: .
Raktažodžiai:
, , .
Asmenvardžiai:
Vidas Blekaitis, Saulius Brusokas, Vytautas Lalas, Žydrūnas Savickas, Arnold Schwarzenegger.
Vietovardžiai:
Los Angeles.
Kiti tikriniai daiktavardžiai:
IFSA, WSC, WSM, Fortissimus.
Pirminis šaltinis:
http://on.lt/lietuvos-galiunai
Nuosavybė:
leidžiama neatsiklausus nusirašyti ištrauką su nuoroda į pirminį šaltinį ir autorių.
Autorius:
, 2012-10-02.